Paralympijská výzva

Paralympijská výzva vznikla jako iniciativa v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj, která si klade za cíl přivést do projektu více handicapovaných dětí. Toho chce společnost Premier Sports CZ s.r.o. dosáhnout systematickou a cílenou kampaní ve školách se speciálním vzdělávacím programem (dříve speciální školy).

Cílem Paralympijské výzvy je posílit povědomí o sportu handicapovaných – informovat o možnostech sportování, propagovat přirozený zdravý životní styl a nasměrovat tak ke sportování co nejvíce dětí ze škol se speciálním vzdělávacím programem.

Produkční tým Paralympijské výzvy rovněž zajišťuje organizaci eventové nadstavby projektu – Sportovní den s paralympionikem. Akce probíhá na některé ze základních škol, které se přímo účastní Paralympijské výzvy a má podobu sportovně-vzdělávacího dopoledne s bohatým doprovodným programem.

V dlouhodobém horizontu se Paralympijská výzva snaží podpořit české paralympijské hnutí skrze mladé talenty – nadané děti jsou nasměrovány na lokální sportovní kluby či přímo na svazy s ohledem na daný druh postižení.

Se školním rokem 2022/2023 startuje šestý ročník Paralympijské výzvy Sazka Olympijského víceboje.

kontakty

Premier Sports CZ s.r.o.

IČO: 264 02 378

Adresa: Nepomucká 1347/144, 326 00 Plzeň

Email:

office@premiersports.cz

Telefon:

+420 739 685 005